Ivančeviću 1. pobjeda na krugu

U uzbudljivoj utrci Škoda Felicija (a unutar utrke Octavia i Focusa) do svoje prve pobjede na kružnim stazama došao je Ivo Ivančević. Ivančević je utrku poveo i vodio sve do 10. kruga utrke, kada je vodstvo preuzeo Branimir Radić, koji je ciljem prošao kao prvi od vozača Felicija. No, Branimir Radić ipak nije pobjednik utrke. Naime, nakon ponovljenog starta o kojem smo već pisali u reportaži o Octavijama, došlo je do kontakta između B. Radića i Roberta Rauša na ciljnoj ravnici, koji je završio izlijetanjem Rauša sa staze i ulaskom safety cara u utrku.

Pregladavanjem snimke žiri je olučio kazniti B. Radića sa 30 sekundi kazne na njegovo ostvareno vrijeme, čime je u poretku pao na drugo mjesto. Rauš utrku nije mogao nastaviti, automobil je jako oštećen, no mladom vozaču srećom nije ništa. Podsjetimo se da je samo tjedan dana ranije imao i jako izlijetanje sa staze u kartingu. Nadamo se da je za Rauša završila sezona izlijetanja i razbijanja te da će od sada na utrkama ipak imati više sreće.

Vratimo se utrci. Nakon što je Branimir kažnjen sa 30 sekundi kazne, drugo mjesto bi prema ostvarenom vremenu pripalo njegovom bratu, Tomislavu, no on je diskvalificiran zbog tehničke neispravnosti na vozilu, koju je utvrdila tehnička komisija na završnom tehničkom pregledu. Treće mjesto u utrci osvojio je Dalibor Žurić, a četvrto također kartingaš Dario Šamec, kojemu je ovo bila prva utrka u automobilu.

Spomenimo još i najbolje vrijeme kruga u utrci, koje je ostvario Branimir Radić (1:59.220).