Karting konačno uzlaznom putanjom!


Na kartodromu Belica u Čakovcu održano je prvo ovogodišnje natjecanje za otvoreno Prvenstvo Hrvatske u kartingu, pod nazivom 1. Nagrada Liqui Moly.



I možemo reći da smo utrke pratili sa zadovoljstvom, jer konačno, čini se, karting ide prema naprijed. Gotovo 50 natjecatelja nastupilo je u 6 klasa, a to je, gotovo duplo više nego u prošloj sezoni.

Formirana je i nova klasa, za one najmlađe, do 7 godina – nove nade hrvatskog automobilizma!

Prva ovogodišnja utrka privukla je i  vozače iz Slovenije (trojica u klasi 5), kao i naše vozače, koji su prošle godine nastupali u Italiji. Pored već poznatih karting vozača na listi prijava vidjeli smo i mnoga poznata imena hrvatskog automobilizma  -  no ne ona na koja smo navikli već mahom njihove djece, unuka ili braće. Sve u svemu, čini se da će karting ove godine konačno krenuti uzlaznom putanjom!



Slijedeća utrka u kartingu održati će se za dva tjedna, ponovo u Čakovcu.

FOTO GALERIJA


Rezultati utrke:

Klasa 1

1. Leo Grdić 6:22.251
2. Muhamed Pličanić 6:26.436
3. Matija Kovačić 6:30.486
4. Fran Tisaj 6:31.022

Ukupni poredak nakon prve utrke:

1. Leo Grdić 20
2. Muhamed Pličanić 15
3. Matija Kovačić 12
4. Fran Tisaj 10

Klasa 2

1. utrka:

   1. Martin Kodrić 9:54.035
   2. Mislav Mikulec 10:06.939
   3. Juraj Kovačić 10:10.317
   4. Benjamin Žganec 10:17.623
   5. Damian Sekulić 10:41.036
   6. Petra Lesički 10:46.051
   7. Moni Petrović 10:48.026
   8. Dino Paleka + 1 krug
   9. Ivica Šimunić + 1 krug

 
2. utrka:  


   1. Martin Kodrić 9:56.536
   2. Mislav Mikulec 10:13.783
   3. Juraj Kovačić 10:15.371
   4. Benjamin Žgenec 10:18.583
   5. Damian Sekulić 10:19.008
   6. Moni Petrović 10:23.672
   7. Petra Lesički 10:38.631
   8. Dino Paleka 10:50.811
   9. Ivica Šimunić 10:46.500

 

Ukupni poredak nakon 1. utrke:


   1. Martin Kodrić 40
   2. Mislav Mikulec 30
   3. Juraj Kovačić 24
   4. Benjamin Žgenec 20
   5. Damian Sekulić 16
   6. Moni Petrović 10
   7. Petra Lesički 10
   8. Dino Paleka 6
   9. Ivica Šimunić 4
 

Klasa 5

   1. utrka:
   1. Matija Jurković 11:00.876
   2. Nikola Belohradski 11:00.897
   3. Urban Lan 11:03.647
   4. Borna Vlašić 11:04.151
   5. Sanjin Trope 11:04.601
   6. Tomislav Pavlić 11:15.366
   7. Martin Mihić 11:17.529
   8. Antun Bošnjak 11:19.827

 
   2. utrka:

1. Urban Lan 11:57.943
2. Matija Jurković 11:58.300
3. Martin Mihić 12:01.923
4. Borna Vlašić 12:02.316
5. Sanjin Trope 12:02.347
6. Tomislav Pavlić 12:02.572
7. Antun Bošnjak 12:07.679
8. Nikola Belohradski 12:38.279


Ukupni poredak nakon 1. utrke:

1. Matija JURKOVIĆ 35
2. Urban LAN 32
3. Borna VLAŠIĆ 20
4. Nikola BELOHRADSKI 18
5. Martin MIHIĆ 16
6. Sanjin TROPE 16
7. Tomislav PAVLIĆ 12
8. Antun BOŠNJAK 7  
 

Klasa 7

   1. utrka:

   1. Damir Nakić 8:24.975
   2. Ratko Medenec 8:28.556
   3. Miljenko Antolić 8:39.938
   4. Zlatko Banić 8:43.341
   5. Tomislav Lovrenc 8:56.591
 

   2. utrka:

   1. Damir Nakić 8:24.975
   2. Ratko Medenec 8:28.556
   3. Miljenko Antolić 8:39.938
   4. Zlatko Banić 8:43.342
   5. Tomislav Lovrenc 8:56.591
 

Ukupni poredak nakon 1. utrke:

   1. Damir Nakić 40
   2. Ratko Medenec 30
   3. Miljenko Antolić 24
   4. Zlatko Banić 20
   5. Tomislav Lovrenc 16

 
 

Klasa 8:

   1. utrka

   1. Kristijan Habulin 11:34.786
   2. Renco Majdak 11:37.687
   3. Karlo Golub 11:38.383
   4. Matija Momčilović 11:39.428
   5. Sven Gorup 11:40.243
   6. Tomislav Srbljinović 11:47.536
   7. Hinko Pavlec 11:51.358
   8. Miroslav Šanjić + 4 kruga


   2. utrka:

   1. Kristijan Habulin 11:44.403
   2. Renco Majdak 11:47.660
   3. Sven Gorup 11:51.967
   4. Hinko Pavlec 11:55.655
   5. Tomislav Srbljinović 12:17.791
   6. Miroslav Šanjić + 4 kruga

*Habulin – 10 bodova zbog nesportske vožnje

Ukupni poredak nakon prve utrke:

   1. Renco Majdak 30
   2. Kristijan Habulin 30
   3. Sven Gorup 20
   4. Hinko Pavlec 14
   5. Tomislav Srbljinović 14
   6. Karlo Golub 12
   7. Matija Momčilović 10
   8. Miroslav Šanjić 9

 

klasa 9:

   1. utrka:

    1. Samir Smailagić 12:59.333
   2. Hrvoje Tisaj 13:08.193
   3. Davor Šipek 13:10.757
   4. Vladimir Vukobrat 13:20.200
   5. Marko Marović 13:24.160
   6. Ninoslav Banić 13:32.337
   7. Tomislav Kelbl 13:38.510
   8. Nino Kovačić 13:42.240
   9. Tihomir Šipek 13:43.753
  10. Miljenko Šimunić + 1 krug

 

   2. utrka:

   1. Samir Smailagić 12:54.302
   2. Hrvoje Tisaj 12:56,687
   3. Vladimir Vukobrat 13:02.888
   4. Davor Šipek 13:08.029
   5. Marko Marović 13:18.230
   6. Nino Kovačić 13:26.022
   7. Tomislav Kelbl 13:28.489
   8. Ninoslav Banić 13:32.931
   9. Tihomir Šipek 13:40.535
  10. Miljenko Šimunić + 1 krug

 

Ukupni poredak nakon 1. utrke:

   1. Samir Smailagić 40
   2. Hrvoje Tisaj 30
   3. Vladimir Vukobrat 22
   4. Davor Šipek 22
   5. Marko Marović 16
   6. Nino Kovačić 9
   7. Ninoslav Banić 9
   8. Tomislav Kelbl 8
   9. Tihomir Šipek 4
  10. Miljenko Šimunić 2

Dodaj komentar

Sigurnosni kod
Osvježi