Moni Petrović, nova zvijezda HR kartinga

U subotu 29.09.2007. na kartodromu Belica, kod Čakovca održana je treća utrka PH i Otvorenog prvenstva grada Zagreba u kartingu, 1. nagrada PAGID-PETRONI.

Nastupilo je 23 vozača u 4 klase. Najzanimljivije bile su utrke u klasi Comer 60, gdje su najmlađi vozači priredili najviše uzbuđenja. Vozile su se po dvije utrke u svakoj klasi. Po prvi puta u jednoj utrci kartinga pobijedila je djevojčica, Moni Petrović, i tako potvrdila najbolja vremena iz prve utrke. U prvoje utrci je zauzela treće mjesto, nakon što je nakratko izletjela sa staze u borbi za prvo mjesto s prošlogodišnjim prvakom Hrvatske, Filipom Kreševcem. Ukupni pobjednik je bio Filip Kreševac (pobjeda u prvoj utrci, drugo mjesto u drugoj utrci), drugo mjesto je zauzela Moni Petrović (treća u prvoj utrci, pobjednica druge utrke) i treće mjesto je zauzeo vrlo dobri Juraj Kovačić (drugi u prvoj utrci, treći u drugoj utrci).

Moni Petrović rođena je u Zagrebu 28.5.1998., odlična je učenica četvrtog razreda osnovne škole Sesvetska sela u Sesvetama. Karting vozi od sezone 2006., i tu sezonu je završila kao petoplasirana u prvenstvu Hrvatske, te kao treća na otvorenom prvenstvu grada Zagreba. Sezonu 2007, otvara sa trećim i četvrtim mjestom, iako je oba puta imala drugu startnu poziciju, ali neiskustvo i nestrpljenje uzimaju danak. Konačno, stvari dolaze na mjesto u posljednjoj utrci, gdje je zaista dominirala u obje utrke i postizala najbolja vremena. Moni je iznimno nemirna duha, a uz karting obožava životinje (Monina obitelj je udomila "kartingaškog" psa s Mičevca), te ples. U svom klubu Step by step, na svakom nastupu ima solo točke.