Bolšec prvi pobjednik

Viktor Bolšec prvi je pobjednik Honda Valvoline Yokohama kupa. Pobjedu je odnio i lani u Focus kupu, no ove godine u Honda kupu pobijedio je s lakoćom, odnosno sa čak 58 bodova prednosti, kada se odbije naslabiji plasman sezone. Naslov viceprvaka pripada Robertu Bradariću, dok je do trećeg mjesta došao Marko Sitarić. Odustajanjem na posljednjoj utrci, na četvrto mjesto ukupnog poretka pao je Vanja Vešligaj.

No, vratimo se utrkama sa Grobnika i dodjeli nagrada najuspješnijima koja je održana po završetku programa u subotu. Iako mu je do naslova nedostajalo 10-ak bodova, Bolšec se u prvoj utrci borio sve dok nije došao do 1. mjesta, na kojem je utrku i završio. Tu je naslova prvaka bio riješen, a upitno je ostalo 2. i 3. mjesto ukupnog poretka.  Vanja Vešligaj osvojio je 2. mjesto u utrci, a Robert Bradarić 3. Time se Vešligaj nakratko približio drugom mjestu ukupnog poretka. Perušić je osvojio 4., a Sitarić peto mjesto. Slijedili su Nežić, Milokanović i Kodrić, koji je osvajanjem 8. mjesta osvojio i prvu startnu poziciju za posljednju utrku.

Siniša Krainc, koji je debitirao na Grobniku u Honda kupu, osvojio je 10. mjesto ukupnog poretka, no u drugoj utrci nije mogao nastupiti jer bi mu to bila četvrta utrka dana, što nije dozvoljeno.

Kodrić je u prvom krugu morao odustati. Pored njega startao je Milokanović, no prije gašenja crvenog svjetla njegov automobil se pomaknuo i uslijedila je stop & go kazna. Bolšec je u prvom krugu došao sa 8. na 4. mjesto poretka, a kasnije i do 2. na kojem je utrku i završio. Odustajanjem Vanje Vešligaja, Bradarić je mirno utrku završio na 4. mjestu, a što mu je donjelo ukupno 2. mjesto u sezoni. Do pobjede u drugoj utrci zasluženo je stigao Marko Sitarić, čime je osvojio i 3. mjesto ukupnog poretka. U utrci je na 3. mjestu završio Perušić, no kako nije vozio od početka sezone, morati će se zadovoljiti dobrim plasmanima na utrkama i 8. mjestom ukupnog poretka. Nežić je utrku završio na 5. mjestu a sezonu na 7. Do visokog 6. mjesta probio se Saša Radola, a slijedili su Galić, Milokanović i Stričko.

Uslijedila je i svečana podjela nagrada, kako za 2 grobničke utrke, tako i za cijelu prvu sezonu Honda Valvoline Yokohama kupa. No, nažalost, slavlje za neke nije bilo onakvo kakvo su očekivali. Naime, prema pravilniku kupa, vozačima se odbija najlošije natjecanje u sezoni, odnosno 1 brdska utrka (zbroj bodova obje vožnje) ili 1 kružna utrka (svaka vožnja zasebno). Prilikom računanja bodova organizatoru kupa se potkrala mala greškica, no ta greškica dovela je do proglašenja krivog vozača za treće mjesto ukupnog poretka. Prema tadašnjem zbroju bodova organizator je proglasio Bolšeca, Bradarića i Vešligaja kao prvu trojicu.

Ovim putem željeli bismo prenjeti ispriku organizatora HVYK, AMD Matulji Racing, vozačima koji su izravno uključeni u ovaj nesporazum, dakle prvenstveno Marku Sitariću, koji pred brojnim gostima i pripadnicima medija nije proglašen trećeplasiranim, a to je zaslužio, no i Vanji Vešligaju, koji je proglašen trećeplasiranim, a zapravo to nije bio…