Bolšec nadomak naslova

Utrke u ovom kup natjecanju protekle su bez jačih razbijanja. Ova rečenica se ne nalazi slučajno na početku naše reportaže, već zbog činjenice da je to vozačima uspjelo zbog velike korektnosti i discipline. Staza je bila vrlo opasna, a unatoč trudu organizatora da je očisti i vrlo prašnjava. No, sve je prošlo u najboljem redu. Problema je bilo samo sa automobilima. Naime, problemi su se javili sa mjenjačima, što na ovakvoj stazi i nije čudno. Prvi se s tim problemom susreo Vanja Vešligaj koji je odvezao samo nekoliko krugova 1. treninga, a na drugom nije nastupio. Lošije je prošao Ivan Pokos, kojem se problem pojavio u prvom krugu 1. utrke, stoga je morao odustati, a u drugoj nije niti startao. Vrijeme kruga koje je Pokos ostvario iznosilo je 1:09.844.

Pokos je ostvario najbolje vrijeme oba treninga, no već u prvom zavoju svoje prvo mjesto je izgubio od Alena Perušića. Perušić je ostvario i drugo najbolje vrijeme treninga, no bez obzira na mali zaostatak za Pokosom, već na treninzima od svih prisutnih proglašen je za najboljeg i po načinu vožnje svakako najatraktivnijeg vozača Honda Valvoline Yokohama kupa. Utrku je poveo i ostvario veliku prednost pred ostatkom ekipe. Do cilja je došao sa 5 sekundi prednosti pred drugoplasiranim Valterom Nežićem. Nežić je startao sa 4. pozicije. Na treće mjesto uspio se probiti Viktor Bolšec, iako je na treninzima ostvario samo 7. vrijeme. Bradarić je osvojio 4. mjesto, a time i prvu startnu poziciju za 2. utrku. Na visoko 5. mjesto probio se Mario Sekulić, no zasluženo, jer i na treninzima je ostvario 6. vrijeme. Krug je u prvoj utrci najbrže odvezao Robert Markt 1:10.273, no utrka je za njega završila 3 kruga prije kraja.

Staza nije nudila velike mogućnosti za preticanje, no Viktor Bolšec probio se ipak do prvog mjesta. Na drugom mjestu u utrci je završio Robert Bradarić, no kaznom od 20 sekundi zbog preranog starta pao je na 8. mjesto. Tako je drugo mjesto pripalo vrlo borbenom Marku Sitariću, koji je ionako cijelu utrku pritiskao Bradarića. Alen Perušić okončao je na 3., a Valter Nežić na 4. mjestu. Mario Sekulić zadržao je svoje 5. mjesto, a do šestog se probio Vanja Vešligaj, koji je prvu utrku završio na 10. mjestu. Najatraktivniji automobil u ovoj utrci bio je od Edija Milokanovića. Edi je putem izgubio prednji branik i malo modificirao svjetla na svojoj Hondi, no utrku je ipak završio, na 7. mjestu. U drugoj utrci najbrži krug ostvario je Marko Sitarić 1:09.860

Nakon ovakvog ishoda dviju utrka u Dugopolju, možemo reći da je prvenstvo odlučeno, no budući da teoretske šanse za promjenu još postoje, prvaku ćemo čestitati nakon posljednje utrke, koja će se održati  na Grobniku 4. i 5. studenog. Dakle, Bolšec je povećao vodstvo, Bradarić je zadržao 2., a Vešligaj 3. mjesto. Sitarić se još malo približio Vešligaju, a 6. mjesto i dalje drži Milokanović. No, da skratimo, evo kako izgleda bodovno stanje nakon pretposljednje utrke: