Bolšec i dalje vodeći

INA Millennium Nagrada Hrvatske donijela je mnogo uzbuđenja i neizvjesnosti u Honda Valvoline Yokohama kupu. Nakon kvalifikacija u subotu je odvožena 2. utrka iz Solina. Viktor Bolšec bez problema se probio do 1. mjesta. Drugo je osvojio Ivan Pokos, a treće Ivan Kodrić. Treći je ciljem prošao Marko Sitarić, no on je odlukom žirija, odnosno tehničke komisije isključen zbog neispravnosti na ovjesu njegovog automobila. Vanja Vešligaj nakon odličnog starta završio je tek na 7. mjestu zbog problema s pumpom za gorivo.

Ova, subotnja utrka bila je pomalo monotona, a nastupilo je samo 9 vozača. Razlog tome bila je spriječenost Markta i Galića, koji su istovremeno vozili rally utrku u Velenju. Nežić i Perušić nisu imali pravo nastupa jer nisu nastupili niti u Solinu.

Po završetku utrke u ukupnom poretku vozača, Ivan Pokos se probio na drugo mjesto potisnuvši Vešligaja na treće, no takav poredak nije se dugo zadržao. Već u prvoj nedjeljnoj utrci došlo je do ponovnog preobrata. Ne samo zbog neizvjesnosti u poretku već i samih događanja na stazi, nedjeljne utrke bile su znatno interesantnije. Do svoje zaslužene pobjede u prvoj nedjeljnoj utrci došao je Vanja Vešligaj. Bolšec je osvojio 2., a Sitarić treće mjesto, dokazavši time da nedozvoljene preinake na ovjesu od dana prije nisu bile zaslužne za njegov dobar rezultat u toj utrci. S drugog mjesta u utrci morao je otići Valter Nežić koji je preranim startom "zaradio" stop & go kaznu, a prilikom odrađivanja iste ulaskom u pit stop i oštetio automobil. Utrku je uspio završiti tek na 10. mjestu. Na 8. mjestu u utrci je završio Robert Markt, koji je time osvojio prvu startnu poziciju za 2. utrku. Ivan Pokos svojim poznatim stilom sam je sebe eliminirao iz utrke preletjevši preko "pasice" u "rupi". Ta pogreška ga je koštala plasmana u utrci, no i gubitka mjesta u ukupnom poretku.

Druga utrka bila je svakako najinteresantnija utrka Honda kupa od početka sezone. Vozači su izmjenjivali pozicije iz kruga u krug. Bradarić se uspio probiti sa 5. do prvog mjesta, Vešligaj sa 8. do drugog, dok je Robert Markt startao sa prve pozicije a završio treći. Velika borba vodila se između Pokosa, Sitarića, Nikpalja, Milokanovića i Bolšeca, no Bolšec je izvukao najdeblji kraj i sa prilično oštećenim automobilom uspio se "dovući" tek do 11. mjesta. Unatoč tome, zadržao je prednost i vodstvo u ukupnom poretku. U ovoj utrci valja pohvaliti Pokosa, koji je utrku uspio odvesti dokraja i završiti na 4. mjestu, unatoč tome što su njegovi amortizeri bili u katastrofalno lošem stanju i radili sve osim onoga što im je zadatak.

Bolšec trenutno ima prednost od 21 boda, no utrke odvožene ovog vikenda pokazale su kako su automobili vrlo ujednačeni i mala greškica svakog vozača može koštati nekoliko mjesta u poretku ili čak plasmana u utrci.

Do kraja sezone preostale su još tri kružne utrke, a prva je na rasporedu 24. i 25.9. u Požegi.

Rezultati subotnje utrke (odrada 2. utrke iz Solina)

1. Viktor Bolšec    22:35.072
2. Ivan Pokos    22:39.626    4.554
3. Ivan Kodrić    22:42.956    7.884
4. Robert Bradarić    22:45.435    10.363
5. Robert Nikpalj    22:48.609    13.537
6. Edi Milokanović    22:54.654    19.582
7. Vanja Vešligaj    23:22.812    47.740
8. Saša Radola    23:41.823    1:06.751