Croatia Škoda Fabia kup '06.

Završila je i druga sezona novog trogodišnjeg ciklusa Croatia Škoda Fabia kupa, u organizaciji AK Delta iz Zagreba. Ovu je dobio Ivan Baran, sa 9 bodova prednosti pred prošlogodišnjim pobjednikom kupa, Danom Lipošćakom. U ovoj sezoni bilo je više utrka nego u sezoni 2005., tako da je i broj osvojenih bodova veći, što će biti bitno na kraju slijedeće sezone, kada će se odlučivati o pobjedniku trogodišnjeg ciklusa, a kojega očekuje vrijedna nagrada. Nakon završene dvije u neznatnom vodstvu je Baran, sa 8 bodova prednosti pred Lipošćakom, dok se na trećem mjestu nalazi i iz ove sezone trećeplasirani Filip Valjan, sa čak 117 bodova manje od vodećeg u trogodišnjem ciklusu.

Glavne uloge u ovoj sezoni vodili su Baran i Lipošćak, stalno se izmjenjujući na najvišoj poziciji pobjedničkog postolja. Zapravo, do posljednje utrke pobjednika nismo znali, a mogao je to biti bilo koji od dvojice. Lipošćak gubitak naslova može pripisati i pehu – zabuni, koja mu se dogodila na Grobniku, kada je osvojio samo 3 od mogućih 20 bodova. Naime, Lipošćak je na drugome vozaču pokazanu stop & go kaznu zabunom ušao u pit stop i izgubio dragocjenu poziciju (u samom vrhu). Budući da su se vodeća dvojica tijekom cijele sezone izmjenjivala na prvom odnosno drugom mjestu ovaj gubitak za Lipošćaka je bio nenadoknadiv.

Treće mjesto gotovo na svakoj utrci sezone osvojio je Filip Valjan. Time je u sezoni zauzeo uvjerljivo treće mjesto, a to mjesto drži i trenutno u ukupnom zbroju bodova nakon dvije sezone trogodišnjeg ciklusa. Vodećem dvojcu uspio se približiti na pokojoj utrci, no na žalost ne i više od toga. U svakom slučaju pokazao je veliki napredak u odnosu na prošlu sezonu i najavio ulazak u borbu za sam vrh u slijedećoj.

Odlično četvrto mjesto u ukupnom poretku zauzela je Alenka Jurašić. Konstantnim dobrim nastupima i jednim plasmanom na 3. mjesto uspjela je obraniti četvrtu poziciju od mladih, sve boljih vozača, Robina Malinarića, koji se plasirao na 5. te Filipa Magdića, koji je zauzeo 6. mjesto na kraju ove sezone. Do sedmog mjesta probila se Diana Markt, koja je u svojoj drugoj sezoni također pokazala veliki napredak. U ženskoj konkurenciji osvojila je drugo mjesto, iako je na dvije utrke bila ispred Jurašić.

Na 8. mjesto se plasirao Saša Parać, iako je nakon 5. utrke u sezonu odustao od daljnjih nastupa. Goran Rajčić osvojio je 9. mjesto, no uz još malo iskustva, njegovi rezultati biti će puno bolji. Prvih 10 najboljih zaokružuje Miroslav Milašinović, dok se na ljestvici ukupnog poretka iza njega smjestila Dina Marenić, koja je u ovoj sezoni osvojila 3. mjesto u konkurenciji vozačica. Četvrto mjesto u istom poretku zauzela je Martina Mihok, debitantica Fabia kupa, koja je pokazala da se sa iskusnijim kolegicama može nositi. Mihok je zauzela 14. mjesto ukupnog poretka. Iza nje svoju prvu sezonu završio je Daniel Matešković, dok su ostali vozači koji su osvojili bodove odvozili, na žalost, samo jednu ili dvije utrke u sezoni.

Proglašenje pobjednika održano je, kao i prošle godine u Ogulinu, prilikom trodnevnog druženja, malog nogometa, pikada i kartanja, a okrunjeno je svečanom dodjelom nagrada.

Za slijedeću, posljednju sezonu ovog trogodišnjeg ciklusa organizator najavljuje novosti u kalendaru. Naime, umjesto gradskih utrka, vozačice i vozači Fabia kupa svoje snage će odmjeriti u Sloveniji (Mobikrog) i Češkoj (Brno). Sa dvije utrke na Grobniku to bi zaokružilo broj kružnih utrka, dok su osim Buzeta ostale tri brdske utrke još u razmatranju.