"Glavica" ugostila vozače autocrossa




Dvadesetak vozila prašilo je po stazi za vrijeme dva treninga, 3 kvalifikacijske vožnje te nakon toga i u finalnim vožnjama autocross priredbe koja se bodovala za Prvenstvo Hrvatske i Prvenstvo Regije Zapad. Vozači su na stazi "Glavica" u Jarnevićima - Ribnik, ubrzo nastavili borbu za bodove koju im je priredio organizator ASK Kastavac za PH pod nazivom "10. Nagrada grada Kastva" te AK Ozalj za PRZ, a koji je ovu trku posvetio preminulom kolegi i prijatelju te se PRZ vozio "In memorial Josip Pilat". Još jednom su se prisjetili Josipa, vozača i jednog od osnivača i marljivog člana AK Ozalj, te mu minutom šutnje odali počast.



Na stazi je bilo korektno i nije dolazilo do nepotrebnih kontakata među vozilima, a od onih "bliskih susreta" koji su se dogodili i koji su u ovoj disciplini skoro pa neizbježni, niti jedan se ne može izdvojiti kao namjeran. Posljedice blata na stazi u kombinaciji sa pogonom na dva ili četiri kotača, svako je vozilo drugačije svladavalo. Negdje je bilo bitno kakvim se pogonom po suhoj ili blatnoj stazi, a negdje su presudne bile vještine ili znanje vozača.



U svakom slučaju, zanimljiva trka, dobra organizacija i volja rukovodećih te vozača da se unatoč nestabilnim vremenskim uvjetima dan privede uspješnom kraju, donijeli su da i druga utrka za PH u autocrossu (od 5 prijavljenih - s time da je šesta otkazana) bude jedna od odrađenih.
 


Najbolji vozači koji se boduju za PH na ovoj utrci su:

Divizija 1A
1. Danijel Bezjak, AMCD Svigo, VW Golf 1,3
2. Sven Katić, AK Ozalj, Renault 5 1,4
3. Dražen Lipka, AK Ozalj, VW Golf 1,4

Divizija 1
1. Igor Nikolaus, AK Ozalj, VW Golf 2,0
2. Zoran Srok, AMCD Svigo, VW Golf 2,0
3. Danijel Turković, AK Ozalj, VW Golf 1,8

Divizija 1B
1. Igor Nikolaus, AK Ozalj, VW Golf 2,0
2. Zoran Srok, AMCD Svigo, VW Golf 2,0
3. Danijel Turković, AK Ozalj, VW Golf 1,8

Divizija 3
1. Vigor Grbac, ASK Kastavac, Buggy VW 2,0, 4x4
2. Robert Vuradin, AKK Varaždin, Buggy RV-1 2,0, 4x4
3. Moreno Komar, AK Buzet autosport, Buggy 2,8

Divizija 3A
1. Moreno Komar, AK Buzet autosport, Buggy 2,8

Juniori
1. Danijel Bezjak, AMCD Svigo, VW Golf 1,3
2. Danijel Turković, AK Ozalj, VW Golf 1,8
3. Moreno Komar, AK Buzet autosport, Buggy 2,8

Konačni redoslijed klubova sa ove utrke za PH izgleda ovako:
1. AK Ozalj
2. AMCD Svigo
3. AK Buzet autosport

Najbolji na ovoj utrci za Prvenstvo Regije Zapad su:

Klasa 2
1. Romeo Vivoda, AK Buzet autosport, Opel Vectra 4x4
2. Robert Grbac, ASK Kastavac, Subaru Impreza 2,0 4x4

Klasa 4
1. Danijel Bezjak, AMCD Svigo, VW Golf 1,3
2. Sven Katić, AK Ozalj, Renault 5 1,4
3. Dražen Lipka, AK Ozalj, VW Golf 1,4

Klasa 6
1. Igor Nikolaus, AK Ozalj, VW Golf 2,0
2. Zoran Srok, AMCD Svigo, VW Golf 2,0
3. Danijel Turković, AK Ozalj, VW Golf 1,8

Klasa 7
1. Moreno Komar, AK Buzet autosport, Buggy 2,8

Klasa 8
1. Vigor Grbac, ASK Kastavac, Buggy VW 2,0, 4x4

Najbolji klubovi na ovoj utrci za PRZ su:
1. AK Ozalj
2. AMCD Svigo
3. AK Buzet autosport

You have no rights to post comments